субота, 28 жовтня 2017 р.

Цікаві факти
Українські письменники – номінанти на Нобелівську премію з літератури
Українські письменники, які відомі майже кожному українцю, були номінантами Нобелівської премії з літератури. Щоправда,із різних причин,вони, на жаль, не увійшли до списку лауреатів
       Найцікавіше, що кандидатури представлених письменників висували відомі зарубіжні і впливові особистості. Це вкотре доводить, що українська література мала неабияку вагу за кордоном.Іван Франко

Кандидатуру Івана Франка запропонував професор та доктор філософії з  Відня Йосип Застирець. Позицію професора підтримав також  шведський історик Г. Гярне. Відомо дві причини, чому Іван Франко так і не став лауреатом цієї премії. Перша – що лист від Застирця прийшов надто пізно, список номінантів уже був затверджений. Друга – смерть Івана Франка.


Улас Самчук

 Після того, як світ побачив трилогію «Волинь» Уласа Самчука, його кандидатуру на здобуття Нобелівської премії з літератури висунув журнал Торонто «Соврємєннік». Проте, аби її затвердити забракло рекомендації нобелівського лауреата.
Василь Стус

Василь Стус – відомий український поет, перекладач, прозаїк, критик,  літературознавець, правозахисник – теж у списку номінантів. Творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою, а самого поета на 12 років заслали до Сибіру. Кандидатуру висунув нобелівський лауреат Генріх Белль. Саме у той час Василь Стус загинув у таборі для політв’язнів, тому його кандидатуру так і не розглянули.


Олесь Гончар

 Олесь Гончар – український радянський письменник, літературний критик, громадський діяч, перший  лауреат премії ім. Тараса Шевченка, голова Спілки письменників України. Його кандидатуру висунула українська діаспора після того, як у 1969р. з`явилося видання його «Собору» англійською мовою.
Микола Бажан                         
               

Микола Бажан – український радянський письменник, філософ, громадський діяч, перекладач. У 1970 р. його кандидатуру на Нобелівську премію висунув на розгляд Омелян Пріцак – відомий у світі вчений-славіст і тюрколог.

Немає коментарів:

Дописати коментар