неділя, 21 лютого 2016 р.

Міжнародний день рідної мови

Відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Щорічне відзначення цього дня використовується для звернення уваги на меншини, які активно розмовляють рідною мовою.
Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, якими розмовляють менш ніж 100 осіб, не задокументовано.
Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році в Парижі.
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, то ЮНЕСКО прагне підтримувати мови як ознаку культурної належності особи.
Крім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
У 1962 році влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою. Рідною  вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже винятково розмовляли бенгальською мовою.
21 лютого 1952 року під час демонстрації протесту в Дацці поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення у 1972 році незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) цей день відзначають у країні як день мучеників, а ЮНЕСКО проголосило цей день Міжнародним днем рідної мови.






Немає коментарів:

Дописати коментар